SHOWROOM

VDA presents: Zero Waste lifestyle process

Designer/Artist

Tai yra eksperimentinio proceso rezultatas, kurio metu Austėja Platukytė vadovavosi Zero Waste filosofija, pati gyveno tokį gyvenimo būdą ir siekė atkreipti dėmesį į vis sparčiau augančią aplinkos taršos problemą.

Proceso metu buvo ieškoma alternatyvios medžiagos sintetiniam plastikui, naudojant tik natūralius išteklius, kurie gamtinių procesų metu vėl galėtų virsti ištekliais. Išbandžiusi nemažai natūralių medžiagų ir jų maišymo receptų, A. Platukytė galiausiai rado sau tinkamiausią sprendimą – biologiškai suyrančią medžiagą agaro pagrindu.

Ši nauja medžiaga yra kaip alternatyva nenatūraliam plastikui. Medžiaga puikiai laiko formą, nepraleidžia vandens ir apsaugo viduje esantį produktą. Ji yra lengva savo svoriu ir sunkiai pasiduoda gniuždymui. Medžiaga yra visiškai organiška ir kompostuojama, nes pagaminta tik iš dviejų natūralių ingridientų - agaro, ištirpinto vandenyje ir kalcio karbonato, bei papildomai impregnuota augalinės kilmės emulsiniu vašku.

Naudodama šią medžiagą A. Platukytė suyrančių pakuočių liniją - sunaudojus produktą, esantį pakuotės viduje, ją galima tiesiog išmesti į savo kompostą ar į dirvožemį kaip trąšą. Net išmetus pakuotes į gamtą kaip atliekas, veikiamos natūralių procesų ir mikroorganizmų, jos vėl taptų gamta, formuodamos naujus kreidos uolienų klodus, nebūtų žalingos aplinkai ar kitoms gyvybėms.

Eksperimentai su medžiagomis yra neatsiejama galutinio sprendimo dalis – taip A. Platukytė parodyti, kokie procesai vyksta prieš kažkam tampant galutiniu produktu.