Britų muzikos talentai „Fink“ pristatė naują albumą – prieš pat pasirodymą Vilniuje

News

25

  • October

Po dviejų metų pertraukos šiandien pasirodė naujausias, jau septintasis britų kolektyvo „Fink“ albumas, pavadinimu „Bloom Innocent“. Lietuvos klausytojai turės progą vieni pirmųjų išgirsti naujojo albumo dainas, nes lapkričio pradžioje viena pirmųjų grupės Europos turo stotelių taps Menų fabrikas „Loftas“.

Šis albumas, grupės lyderio Fino Greenallo teigimu, yra lyg tam tikros jo gyvenimo ir šio kūrybinio etapo tikslų atspindys: atrasti tai, kas jaudintų, ir atsispirti nuo visų ankstesnių pasiekimų.

„Nuostabu, kad vos dviem mažais žodeliais galima apibendrinti visą emocinę kelionę, kurią patiri įrašinėdamas albumą. Tačiau vėl esame toje vietoje, su tais pačiais dviem žodžiais, kurie grupei gali pakeisti viską: „JAU PASIRODĖ“. Man tai primena mažą paukštį lipantį iš lizdo, krentantį keletą metrų žemyn ir galiausiai – bent jau to visada tikiesi – imantį skristi. Ar bent jau nusileidžiantį ant kojų“, – komentavo F. Greenallas.

Prie šio albumo, kaip ir prie 2017-aisiais pasirodžiusio „Resurgam“, dirbo ir legendinis britų prodiuseris Markas Ellisas, geriau žinomas Flood pseudonimu, prisidėjęs prie tokių vardų, kaip „Depeche Mode“, Nick Cave, „U2“ ir daugelio kitų grupių įrašų. Prodiuserio ir muzikanto dueto tikslas buvo atskleisti studiją kaip dar vieną instrumentą.

„Šiais laikais garso estetika yra truputį primiršta. Dirbdamas studijoje vis prisimenu puikius „Pink Floyd“ arba klasika tapusius „Radiohead“ įrašus. Ilgiuosi tų laikų, to dėmesingumo detalėms, to garsinio peizažo. Gitara, bosas, būgnai ir klavišai dar nėra viskas. Svarbiausia yra tai, kokia atmosfera sukuriama šiais elementais“, – sakė grupės „Fink“ lyderis.

Lapkričio 7 d. viena pirmųjų albumo pristatymo turo stotelių taps Vilnius. Tai bus jau trečias Lietuvos klausytojų itin pamėgtos grupės pasirodymas „Lofte“. 2017-aisiais „Fink“ koncertavo pilnoje salėje. Ne ką mažiau žmonių numatoma ir šįkart, tad koncerto organizatoriai ragina nelaukti paskutinės dienos įsigyjant bilietus.

Viso albumo „Bloom Innocent“ galite paklausyti Spotify platformoje.