08/09

September

Friday

15:00

LOFTAS FEST'17

Meno galerijos „Open Gallery“ atidarymas

Rugsėjį Vilniuje „duris“ atvers unikali meno galerija OPEN GALLERY po atviru dangumi ir požemiuose!

Free event
Event organizer:LOFTAS
Visit Facebook event
47 friends are attending this event+45I'm

Rugsėjį Vilniuje „duris“ atvers unikali meno galerija OPEN GALLERY po atviru dangumi, industriniuose pastatuose ir netgi požemiuose!

Menų fabrikas LOFTAS Vilniui netrukus pristatys naujausią savo projektą – unikalią meno galeriją „Open Gallery“. Tai ilgalaikis tarpsritinis projektas suvienysiantis talentingus Lietuvos ir užsienio menininkus bendram kūrybiniam darbui ir virsiantis tarptautine gatvės meno, skulptūrų ir instaliacijų galerija po atviru dangumi, pastatuose ir buvusiame požeminiame baseine.

#KUR?
Buvusios „Elfa“ gamyklos kieme, industriniuose pastatuose ir požemiuose, kur dabar stūkso menų fabrikas „Loftas“.
#KADA?
Atidarymas rudens pradžioje, rugsėjo 8-9 d., vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje Loftas Fest'17.
#KAINA?
Galerijos lankymas nemokamas ir atviras visiems bet kuriuo metu.

TIKSLAS
Prikelti buvusias apleistas miesto teritorijas naujam gyvenimui ir taip vilniečiams bei miesto svečiams atskleisti dar nematytą Lietuvos sostinės veidą. „Open Gallery“ idėjos autoriai tikisi, jog ši galerija ne tik kultūriškai atgaivins industrinę miesto dalį, bet ir taps vienu patraukliausių turistų traukos centrų Vilniaus mieste.

#OPENGALLERY

Netradicinėje galerijoje atidarymo metu savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio kūrėjai. Net keturi jų į Vilnių atvyks kuruojami austrų meno galerijos Improper Walls. Vilniuje savo darbus pristatys ir menininkai iš Prancūzijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos.

INSTALLATIONS

#DONATAS_NORUŠIS (LT)
Donatas Norušis – skulptorius ir instaliacijų menininkas. „Open Gallery“ galerijoje menininkas pristatys šviesos instaliaciją „Siena“. Tai bus pirmoji instaliacija iš būsimos serijos darbų, kurie analizuoja mentalinį sovietmečio palikimą. Tam pasitelkiami tarybų sąjungos architektūros bruožai ir detalės.

#NITA. (AUT)
Anita Brunnauer aka nita. yra Vienoje kurianti grafikos dizainerė, studijavusi multimedijos menus ir su įvairiais projektais apkeliavusi pusę pasaulio. Menininkė įkvėpimo ieško sapnuose ir naktiniuose vaizdiniuose. Jos siurealistiniai darbai žiūrovus nukelia į mistinius pasaulius, kuriuose ypatingas dėmesys skiriamas neįprastoms formoms. „Open Gallery“ galerijoje, Vytenio g. 50, industriniame pastatate, nita. pristatys parodą, kurios ašimi taps įspūdinga šviesos meno instaliacija. Ji parodos lankytojų vaizduotę sužadins paslaptingu šešėlių žaismu.

#LINAS_KUTAVIČIUS (LT)
Vienas žymiausių Lietuvos šviesos menininkų klaipėdietis Linas Kutavičius-„Lightforms“ jau beveik du dešimtmečius dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose, parodose, bendradarbiauja neformaliuose tarpkultūriniuose projektuose, kuria muzikos festivalių ir kitų renginių scenografiją. „Open Gallery“ jis pristatys šviesos instaliaciją "Žiedas", kuria galerijos lankytojai galės grožėtis ir po parodos atidarymo.

#TOMAS_GRUNSKIS ir #MINDAUGAS_REKLAITIS (LT)
Architektai Tomas Grunskis ir Mindaugas Reklaitis „Open Gallery“ galerijoje pristatys instaliaciją projektą „PROGINA. Mobili architektūros galerija“. Tai interaktyvi šviesos ir garso instaliacija, kurioje žiūrovas bus skatinamas sąveikauti su šviesos ir garso instalilacija. Šios sąveikos procese jis dekonstruos kūrinį palaipsniui jį išjungdamas judesio daviklių pagalba. Taip žiūrovas yra pagaunamas kūrinio terpėje ir pats tampa meno kūriniu ir/ar eksponatu.

#GABRIELĖ_ČERNIAVSKAJA (LT)
Menininkės Gabrielės Černiavskajos kūrinio-eksperimento pagrindiniai elementai – atgaivintas pastatas ir aplinka. Kontaktas – jų tarpusavio sintezė ir sąlyčio tąsa. Pirmajame etape, po savo reabilitacijos, dar nematęs naktinio loftažmogio, personifikuotas pastatas dar ne visai drąsiai ir atsargiai stebi praeinančius ir stoviniuojančius vietoje. Po pirmojo etapo seka antrasis.

#SŪPYNĖS (LT)
Menininkės Rugilė Vegytė ir Greta Rakevičiūtė "Open Gallery" galerijoje pristatys kūrinį "Sūpynės". Kūrėjų pagrindinis tikslas - savo menines instaliacijas paversti pasiekiamas lankytojams. Sujungti meną su pramoga. Judesį su emocija. Šviesą su prisiminimais. Tai - vieta palikti savo istoriją bei sukurti bendrą ir visus vienijančią.

#EVELINA_DAPKUTĖ (LT)
Evelina Dapkutė galerijoje pristatys darbą "Neo-Noir". Dideli, šviečiantys, neva reklaminai stendai, tarsi kažką reklamuojantys, bet tiesiogiai neperduodantys jokios žinutės, įtraukiantys ant žiūrovo kuriamais šviesų efektais. Darbe kuriamas raudonos ir mėlynos spalvų derinio efektas žiūrovui leidžia pasijusti Neo-Noir filmų dalimi – leidžia įsijausti į menamą siužetą, neretai filmuose kuriamą įkalinimo jausmą. Šių stendų pagalba žiūrovui leidžiama pasijusti naktinio didmiesčio gyventoju, skendinčiu ryškioje, dirbtinėje šviesoje.


STREET ART

#PERK_UP (AUT)
Austrų gatvės dailininkas „Perk_up“, po kurio vardu slypi Paulas Riedmülleris. Visą gyvenimą įkvėpimo ieškojęs jį supančioje aplinkoje, jis nuolat fiksuoja įsimintiniausius vaizdus ir vėliau juos įamžina koliažo technika ant betoninių miesto sienų. Ir daro tai taip meistriškai, kad austro darbų geidžia visame pasaulyje.

#KRISTINA_KURLIONOK_FEIGELOVITZ (LT)
Ne tik spalvomis, bet ir socialine žinute žiūrovus trauks menininkės Kristinos Kurlionokos – Feigelovitzos darbas „Sužeistas disko pasaulis“. Tai Didžiosios Britanijos rašytojo Terrio Pratchetto knygų serijos įkvėptas darbas. Piešinyje vaizduojamu šiukšlėse įstrigusiu vėžliu, ant kurio nugaros keturi drambliai nebenulaiko disko formos pasaulio, siekiama atkreipti dėmesį į pasaulio ir ypač vandenynų užterštumą.

#DIRTYELMO (SWE)
Ne vieną Švedijos sieną numarginęs Erikas Lindstromas, žinomas kaip „Dirtyelmo“, naują gyvybę įkvėps ir Vilniaus Naujamiesčio sienoms. Menininko darbai išsiskiria spalvomis bei formas apjungiančiomis linijomis – jis mėgsta piešti „viena linija“, t. y. neatitraudamas teptuko nuo sienos. „Dirtyelmo“ tiki, kad ateitis prasideda ne rytoj, o dabar. Būtent savo sumanytu darbu prie ateities kūrimo menininkas prisidės ir Vilniuje.

#GUILAUME_HERR_ZEKANOWSKI (FR)
Guilaume Herr-Zekanowski yra prancūzų urban dizaino kūrėjas ir kraštovaizdio architektas, kuris dirba po savo prekės ženklu RZK.MKS. Guillaume „Open Gallery“ galerijoje pristatys darbą „RGNR8“, kuris simbolizuoja urbanistinio pilko miesto atgimimą naujam gyvenimui.

#BOICUT (AUT)
Vienoje kuriančio gatvės menininko „Boicut“ drobe irgi tapo sienos. Jo darbuose lengva atpažinti miesto gyvenimo, riedlenčių sporto ir populiariosios kultūros motyvų. Majamyje, Londone, Berlyne ir daugelyje kitų pasaulio miestų sienas puošęs menininkas jau netrukus savo darbu pradžiugins ir lietuvius.

#LINAS_KAZIULIONIS (LT)
Jaunas ir talentingas gatvės menininkas iš Kauno – Linas Kaziulionis galerijoje pristatys kūrinį „Festivalio motina“. Pasak autoriaus, kaip ir dauguma jo darbų atliktų ant fasadinių sienų šis taip pat atspindės klasikinio meno sušiuolaikinimą. Menininkas pasirinko garsųjį Vistlerio paveikslą „Dailininko motina“, kurį aprengs spalvota, taškuota suknele ir pavers šiuolaikiška festivalio mama.

#JURGIS_TARABILDA & #AISTIS_KAVALIAUSKAS (LT)
Jau ne viena siena Vilniuje yra pasipuošusi Jurgio Tarabildos ir Aisčio Kavaliausko piešiniais. Vienam stiliui ar judėjimui J. Tarabilda savęs nepriskiria. Jam svarbiausia, kad jo darbuose žmonės rastų sąsajas su savimi. Aistis Kavaliauskas vizualą meną suvokia, kaip kalbą išreiškiančią susikaupusias patirtis, kurios netinka jokiai kitai kalbai. Miesto erdvę lyg galeriją matantys menininkai, ją papildys dar vienu savo darbu. Jų piešinys apims visą didžiulį namą ir simbolizuos nemarų laisvės simbolį, kurį pažins kiekvienas užsukęs į galeriją.

#UP_HIGHT aka #ROBERTAS_ARMONAS (LT)
Vilniečius nudžiugins ir menininkas, keliautojas bei įdomių patirčių ieškotojas Robertas Armonas, savo darbais visuomet siekiantis perduoti emociją. Jis atsisako bet kokių rėmų ir palieka visišką laisvę interpretacijoms. Kiekviename žmoguje ar pastate istoriją matantis menininkas jau greitai naktinio paukščio piešiniu atskleis Vilniaus pastato dvasią.

SCULPTURES

#ZAHRA (UK)
Iraniečių kilmės skulptorė Zahra Shahabi, užaugusi diplomatų šeimoje Anglijoje. Galerijoje ji pristatys neįprastą skulptūrą. Menininkė siekia rasti savo identitetą, nepriklausomą nuo kilmės ir pasakoja, kad menas bei dizainas jai yra įtaigiausi bet kokių socialinių projektų pagrindai.


ART STAGE
„Open Gallery“ atidarymo proga „Loftas Fest“ festivalyje įsikurs ir nemokama meno scena „Art Stage“, kurioje galerijos po atviru dangumi lankytojai išvys originalius ir netradicinius šiuolaikinio šokio pasirodymus, performansus, spektaklius.

#GROUNDZERO
„Open Gallery“ atidarymo metu „Art Stage“ erdvėje lankytojų lauks ir pažintis su šiuolaikinio šokio trupe „(g)round zero“. „Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas – šie, ir daugelis kitų filmų, personažų, muzikos atlikėjų ir aktorių yra Mariaus Paplausko, Mariaus Pinigio, Andriaus Stakelės įkvėpimo šaltinis, kurį jie atskleis intriguojančiame pasirodyme.

#OKARUKAS
Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ pristatys šokio teatro performansą „Hereafter“. “Hereafter” performansas-spektaklis abstrakčiai muzikos, judesio ir gestų kalba (naudojantis Lietuvoje mažai žinoma Japiniško šiuolaikinio šokio butō techniką) pasakoja saujelės žmonių istoriją, kurie paslaptingai atsiradę čia ir dabar iš nežinomos ateities. Jie pabunda be jokios atminties: kas jie tokie, kas atsitiko, kodėl jie nieko neprisimena, o svarbiausia – kas bus toliau... Būtent tai jie ir bando išsiaiškinti bei užmegzti tarpusavio santykius.

#APEIRONO_TEATRAS
Klaipėdos Apeirono teatras pristatys spektaklį „Palikuonis“. Tai režisierės Eglės Kazickaitės darbas apie politinių ir religinių dogmų valdomus žmones ir bandymą išvesti tobulo palikuonio formulę. Performatyvus spektaklis, eksperimentas, žaidžiant detalėmis, veiksmais ir Apeironui būdingais simboliais, atskleis žiūrovams žodžio teatrą pakeitusį minties perdavimą.

#RUTA_BUTKUS
Šokio performansą pristatys Rūta Butkus. Festivalio dalyviai žiūrovai pateks į procesą, kuriame patys taps veiksmo dalyviais net ir nieko neveikdami. Performanso metu žiūrovai galės eiti ir praeiti arba užsibūti, galės žiūrėti arba nežiūrėti, galės kreipti dėmesį arba nekreipti – visas šis besirenkančių žmonių santykis ir kurs choreografiją.

MUSIC

#APOLO (LT)
Tai post indie akustinis potyris. Pavadinimas kilo iš keliautojo Marko Polo, tarsi įrodant, kad ši muzika yra kaip patyrimas, kurį galima gauti iš patyrimo keliaujant.

#GABRIELIUS_ZAPALSKIS (LT)
Gabrielius Zapalskis baigė aktorinio bakalauro ir magistro studiją kurso vad. Savo kuriama/improvizuojama muziką jis siekia įkvepti žmones grožiui ar bent paguosti įvairiais klausimais.

#MADHAV_AGARWAL (IN)
Iš Delio Indijoje kilęs Madhav Agarwal šiuo metu gyvena Olandijoje, todėl jo kuriama akustinė muzika savyje taplina ir Rytų, ir Vakarų kultūras. Tradiciniais indiškais instrumentais grojantis muzikantas sukuria nepakartojamą muzikos harmoniją, kurios iki šiol niekur niekas negirdėjo.

CINEMA
„Art Stage“ erdvėje lankytojais ras ir naktinį kino teatrą, kuriame sutemus bus rodomi aktualiausi pastarųjų metų filmai iš viso pasaulio.

Event organizer:LOFTAS

LOFTAS FEST'17

Meno galerijos „Open Gallery“ atidarymas

Free event